Petr a Markéta Lutkovi 

Nabídka koncertního vystoupení

Manželé - písničkář Petr Maria Lutka (kytara, zpěv) a Markéta Procházková-Lutková (klávesy) - nabízejí společné koncertní vystoupení. Nejobvyklejší variantu programu tvoří volný výběr z vlastní tvorby duchovních písní doplněný průvodním slovem písničkáře a hudebními improvizacemi Markéty Procházkové - Lutkové. Na přání organizátorů je možné buď část nebo i celé představení pojmout tematicky.

Přehled tématicky laděných koncertů

Čtyřicet let chodili jsme pouští
písně ze Starého zákona (od Adama a Evy přes Noema, Josefa Egyptského, Mojžíše a Davida až k Jóbovi, Rút a Ester nebo bratřím Makabejským)
Syn Boží mezi námi
o předchůdci Páně, svaté Alžbětě, svatém Josefovi a Svaté Rodině
Tudy chodil Pán…
o veřejném působení Páně (Vstaň a choď, Zůstaňte ve mně, Zapečetili hrob aj.)
Vítej, Růže tajemná…
volné putování v písních s Pannou Marií podle invokací loretánských litanií
Jděte do celého světa!
o začátcích Církve, osudech svatých Petra a Pavla, podle Skutků apoštolských
Svědci víry
příběhy ze života svatých (svatí František, Don Bosco, Terezička nebo Maximilián Kolbe)
Národ v nebi
písně o národních světcích (kratší na texty Květy Kotápišové, dvě delší - Biskup Vojtěch a Paní Zdislava - na texty básnířky Marie Dolistové)
Tři jablka
Jihočeská poutní místa ve verších Ondřeje Fibicha (Lomeček, Strašín, Římov, Křemešník aj.)
Šťastnou cestu!
písně pro mladé duchem (např. Šoférská modlitba, Markétka nebo v Kralicích v tiskárně)
Podej mi ruku
ukázky z básnické tvorby Markéty Procházkové-Lutkové ve vlastním podání nebo s přizvaným recitátorem doplněné hudebními improvizacemi autorky.

Podmínky koncertního vystoupení:


Napsali o nás:

Pelhřimovská múza, 30.10.2004

Vítané přerušení nudy přinesla přehlídka kapel s křesťanským zaměřením. Otec celého festivalu, bratr Michal, všehoschopný organizátor a sám šikovný muzikant, uskutečnil už 6. ročník, opět na půdě Malé scény KD Máj, která byla zaplavena nadšeným davem mladých, starých, známých, ženatých, dětí naslouchajících přednesu skupin nastupujících v. pořadí od jemných a procítěných, jako jsou Petr a Markéta Lutkovi, Mirek a Jana Radovi s dětmi (Rada Familly), až po drsné, ale neméně procítěné, jako Veselá zubatá (manželé Zubatí), písečští D.O.G. a nestor Českej chleba, vítěz večera. Děkujeme všem zúčastněným za příjemný zážitek, těšíme se na další.

 

autor: Lukáš Vaculík