Petr a Markéta Lutkovi 

Nabídka koncertního vystoupení - školní mládež

Nabízíme koncertní vystoupení pro různě zaměřené školy:

CÍRKEVNÍ ŠKOLY

Nabízíme 2 varianty programu - na 1 nebo 2 vyučovací hodiny - tedy na 45 min. nebo 90 min. s přestávkou. Náplň tvoří vhodný výběr písní podle věku i mentality žáků.
Je možné zařadit větší či menší podíl vysloveně křesťanského repertoáru. Manžel se snaží žáky co nejvíce zapojit, rozezpívat. Možná si na nás pamatujete ze setkání ředitelů církevních škol v roce 2006 v Čelákovicích.Také jsme hráli křesťanským pedagogům na Hostýně - písně s biblickou tématikou Petra LUTKY a Dvořákovy Biblické Písně.

Vybrané reference:


Máme několik programů podle věkových kategorií: mateřské školky, první a druhý stupeň základních škol i gymnasia. Finanční podmínky a délka vystoupení je podle možností.

Vybraný repertoár:


Tyto písňové cykly obsahují příběhy záživné a poučné pro různě starou mládež.

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Vážení přátelé, rádi bychom zahráli dětem ve Vaší škole. Máme pro ně vhodný písňový repertoár odstíněný podle věku pro 1. i 2. stupeň. Co se týče délky koncertu, máme 2 varianty - na 1 nebo 2 vyučovací hodiny i s přestávkou, kterou v případě druhé varianty na 2 vyuč. hodiny zachováme, aby si mohli žáci i my odpočinout.

Můžeme nabídnout buď čistě písňový program, nebo jeho kombinaci s besedou, nebo i krátkou instruktáží. Protože jsme oba hudební skladatelé i když každý tvoříme v jiném žánru, může být beseda třeba o práci hudebního skladatele. Instruktáž by mohla být třeba jednoduchý recept, jak si takovou práci vyzkoušet sám - něco takového, co každého potěší a nikdo to nezkazí. Takových návodů mám plný rukáv, protože jsem 15 let učila skladbu a improvizaci kromě "geniálních" žáků i takové, které vyhodili z hudebky, nebo je vůbec nechtěli přijmout. Tvořivost považuji za prostředek, jak se hodnotným způsobem uvolnit a prožít ono krásné tajemství…

MATEŘSKÉ ŠKOLY

Vážení přátelé, rádi bychom zahráli dětem ve Vaší mateřské školce. Manžel písničkář Petr Maria Lutka zpívá a doprovází se při tom na kytaru. Já to podbarvuji bohatým prokomponovaným klavírním doprovodem, supluji jakousi doprovodnou kapelu a dohromady tak vytváříme hudební obrázky z každé písničky. Pokud u Vás není ani klavír ani elektrické piano, nevadí, můžeme přinést vlastní. Manžel se snaží maximálně děti zapojit.

 

autor: Lukáš Vaculík